מקורות הקפה שלנו- אנו באוא קפה, מביאים אליכם את פולי הקפה המשובחים ביותר, הגדלים במדינות נבחרות, בעלות מסורת ארוכת שנים של גידולי איכות.

ברזיל

​ברזיל מייצרת כ-40% מיבולי הקפה בעולם ויבוליה מתאפיינים באיכות גבוהה במיוחד, הודות לאקלים היציב. מקורות הקפה הברזילאי במטעים גדולים הנמצאים בגובה נמוך, זוכה לעיבוד "חצי יבש" , שיטת עיבוד השומרת על החוזק האופייני לקפה שעובד בשיטה היבשה, אך מציעה עידון, ניחוחות מתוקים ומעודנים של שוקולד ושאר-טעם מודגש יותר, מאשר פולי הקפה הגדלים באזורים אחרים בדרום אמריקה.
 

קולומביה

קולומביה, יצרנית הקפה הניצבת במקום השני בעולם, מפיקה קפה איכותי ביותר. רוב מטעי הקפה ממוקמים באזור ההררי הצפוני של רכס הרי האנדים. החוות הממוקמות ברום של 900 מטר מעל פני הים מפיקות קפה עם מתיקות נמוכה וטעמים מחוספסים ואילו הקפה הגדל בחוות הממוקמות בגובה של 1300 מטר, מתאפיין בחומציות גבוהה ובמתיקות רבה יותר. קפה ממקורות הקפה הגדל בקולומביה מעובד בשיטה היבשה וטעמו הוא המזוהה ביותר בארצות צפון אמריקה, הודות לחומציות הרכה, לטעמי הקרמל ולמתיקות העזה, המלווה בנגיעות אגוזים.

גואטמלה

​​גואטמלה היא אחת מ-10 יצואניות הקפה הגדולות בעולם. פולי הקפה הגדלים בגואטמלה, מתאפיינים באיכותם הגבוהה ובטעמם עשיר. הפולים הגואטמליים גדלים בחוות חקלאיות קטנות ובאחוזות רחבות ידיים המתפרשות על פני 8 אזורי אקלים שונים.
גיוון גיאוגרפי וטופוגרפי של מקורות הקפה מגואטמלה, יוצר הבדלים דרמטיים בטעמי הקפה והופך את הקפה הגדל בגואטמלה למיוחד כל כך. תהליך העיבוד הרטוב של הקפה מעניק לקפה הגדל בגואטמלה גוף מלא, חומציות בינונית, חיוניות גבוהה, גוף חזק, ניחוח של שוקולד מריר ושאר-טעם טוב.

ג׳מייקה

הקפה הגדל בג'מייקה הוא מאהובים ביותר על חובבי הקפה בכל רחבי העולם. החווה הג'מייקנית המספקת לנו את פולי הקפה, ממוקמת באזור ייחודי, בו מייצרים רק 1.0% מתפוקת הקפה של ג'מייקה. בחווה גדלים שתילי קפה שהובאו לאזור בשנת 5271 וזוכים לפיקוח קפדני במיוחד. והתוצאה: קפה יוקרתי המתאפיין בטעם ייחודי, עוצמתי ונטול מרירות.

אינדונזיה

אחד האתגרים החשובים בהשבחת טעם הקפה, הוא היכולת לאתר את פרי הקפה בשיא בשלותו ולהצליח להפריד ממנו את פולי הקפה באופן מושלם. רק לאחרונה, גילו חוקרים שמכרסם מסוג Luwak החי ביערות הגשם של אינדונזיה וניזון מפרי הקפה, מעדיף לאכול דווקא את הקליפה החיצונית ואילו את החרצן, פול הקפה, הוא פולט בשלמותו. מהעיבוד הקפדני של פולי קפה נדירים אלו, ניתן להפיק רק כמה מאות קילוגרמים של קפה לשוק העולמי. לכן, אין זה מפתיע שקפה ממקרות הקפה האלו הוא היקר ביותר בעולם.

אתיופיה

באתיופיה, ארץ מקור הקפה בעולם, אזורי גידול שונים בעלי אופי ייחודי. ירגשף היא עיר באזור סידאמו שבמדינה.
קפה המיוצר בעיר זו מפתיע ואינו דומה לאף קפה אחר בעולם. הוא מאופין ברמזים של מנדרינות ובניחוחות פרחוניים. עוד מקור קפה ייחודי הוא אזור ההרר. קפה מהרר הוא קפה פראי המעובד בשיטה הטבעית שבה הפרי מתייבש על פולי הקפה ובכך משאיר את חותמו הפירותי על הפולים. בעת טעימה של קפה מיוחד זה ניתן להרגיש גם בטעמים של ריבת אוכמניות, קקאו ואפילו קינמון והל. לקפה באתיופיה מעמד גבוה ומיוחד, בניגוד לארצות אחרות בהן הוא מקור פרנסה, רוב הקפה האתיופי נשאר במדינה ונצרך ברוב טקסיות על ידי התושבים המקומיים.

רוצים לדעת יותר על תערובות הקפה שלנו?

לבצע הזמנה או לקבל שירות? להשתתף בהדרכה בתחום הקפה? להיות חלק מהצוות שלנו? צרו קשר!